Haber

19 Mayıs töreni Antalya’da yapıldı

antalya19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve SporRamazan Bayramı münasebetiyle Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene katılan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “19 Mayıs hayatın içindedir. Zor şartlarla mücadele etmek Türk milletinin her evladına düşen bir görevdir” dedi. tüzük.”

Törene katılan Başkan Uysal, 19 Mayıs 1919’un, şartlar ne kadar zor olursa olsun herkesin vatanı ve vatanı için mücadele etmesi gerektiğini gösteren gün olduğunu söyledi. Başkan Uysal şunları söyledi:

“19 Mayıs her zaman hayatın içindedir. Zor şartlarla mücadele etmek mecburiyeti Türk milletinin her evladına düşen bir görevdir. Ülkemizi kalkındırmak, dünyanın müreffeh ülkeleri arasına sokabilmek, birbirini seven ve sayan bir ortam yaratmak için Tarım topraklarımızı ekebilmek, enerji bağımsızlığımızı sağlayabilmek, milletimizin iradesinin sandığa girmesini, sandıktan çıkmasını sağlamak için 19 Mayıs’ımızdır. bağımsız ve güçlünün değil haklının yanında olmaktır.Her çocuk Mustafa Kemal olmak için çabalar.19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.”

Kaynak: ANKA / Yeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu