Haber

Adana’da akraba cinayetinden tutuklanan 2 zanlı için müebbet hapis istendi

Adana’da eniştesini pompalı tüfekle öldürdüğü iddia edilen zanlı ile olayda sanığa yardım ettiği belirtilen ağabeyi hakkında taleple ‘kasten öldürme’ suçundan dava açıldı. müebbet hapis için.

Merkez Yüreğir ilçesine bağlı Atakent Mahallesi’nde geçen yıl 1 Mayıs’ta eşi FO’nun erkek kardeşi Mesut Yılmaz’ı (28) pompalı tüfekle öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan MO ve tutuklanan kardeşi YO hakkında soruşturma başlatıldı. Olay sırasında sanıklara yardım çalışmaları tamamlandı.

Savcılık tarafından hazırlanan ve Adana 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede MO’nun, eşiyle yaşadığı tartışma nedeniyle kayınbiraderi Mesut Yılmaz ile zaman zaman tartıştığı, olay günü bu konu nedeniyle telefonda birbirlerine hakaret ettiklerini söyledi.

Yılmaz, çalıştığı fırından çıkıp motosikletle kayınbiraderi ve ablasının bulunduğu Atakent Mahallesi’ndeki konuta gitti ve MO ile tartışmaya devam etti. Çıkan kargaşada MO, Yılmaz’ı pompalı tüfekle öldürdü. , ve kardeşi YO’ya yardım ettiği iddianamede anlatıldı.

İddianamede, sanıkların görüş ve eylem birliği içinde hareket ettikleri değerlendirilerek, “kasten öldürme” suçundan müebbet hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

Haklarındaki suçlamaları kabul etmeyen tutuklu sanıkların yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

Merkez Yüreğir ilçesine bağlı Atakent Mahallesi’nde geçen yıl 1 Mayıs’ta eşi FO’nun kardeşi Mesut Yılmaz’ı (28) pompalı tüfekle öldürdüğü iddia edilen MO ve olayda kendisine yardım ettiği iddia edilen kardeşi YO tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu