Yaşam

Ahmet Tulgar mezarı başında anıldı

İSTANBUL –Gazeteci ve edebiyatçı Ahmet Tulgar, vefatının birinci yıl dönümünde mezarı başında düzenlenen törenle anıldı.

Ümraniye Kocatepe Mezarlığı’ndaki anma törenine katılan Gazete Duvarı Genel Yayın Yönetmeni Barış Avşar, “Gazete Duvarı yayına başladığında birlikte çalışmak istediğimiz bir meslektaşımızdı. Geç de olsa bu şansı yakaladık ama olmadı” dedi. Erken vefatı nedeniyle yarım kaldı. Gazete Duvar’ın yazılarının tamamı çok değerli ve hala okuyucunun ilgisini çekiyor. Mezar taşında “Edebiyatçı” yazıyordu. Onun böyle anılmak istediğini biliyoruz. O da açıkladı. sebepleri. Ancak gazeteci olarak da anılacaktır. Çünkü gazetesinin sokakta dağıtımına kadar geniş bir gazetecilik çalışması vardı. Basın emekçisiydi. Onu Gazete sayfalarında anıyoruz. Duvar ve “Onu yaşatmaya devam edeceğiz” dedi.

‘DOKUNMAYACAK KİMSE KALMADI’

Gazeteci İshak Karakaş, kendisinin ve Ahmet Tulgar’ın 2010 yılında İstanbul Maltepe’de ‘Halkın Nabzı’ gazetesini çıkardıklarını ve birçok televizyon programı yaptıklarını belirterek, “Ahmet çok iyi bir gazeteci ve yazardı. Yaptığı 800 röportajla neredeyse Dokunulmaz kimse kalmadı. Gazeteciliği ön planda.” “Tutardı ama edebiyattan asla vazgeçmezdi. Pandemi döneminde kendini eve kilitledi, dışarı çıkmadı. Son döneminde yalnız yaşamak zorunda kalmış olabilir ama yakınları, dostları hiç unutmadı.” Onu asla unutmayacağım ve unutmayacağım” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu