Haber

Antalya’da “Uzlaştırma Farkındalık Artırma Semineri” düzenlendi

Antalya’da, Adalet Bakanlığı ile Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyinin yürüttüğü, ” Türkiye’de Alternatif Uyuşmazlık Tahlil Yollarının Geliştirilmesi Projesi” kapsamında “Uzlaştırma Farkındalık Artırma Semineri” düzenlendi.

Kentteki bir otelde başlayan ve iki gün sürecek seminerde, Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü ve Avrupa Kurulu temsilcileri ile ulusal ve milletlerarası akademisyenler tarafından mukayeseli hukukta uzlaştırma kurumu, uzlaştırmada bağlantı, uzlaştırma kurumunda disiplin hukuku üzere birçok mevzuda tartışmalar gerçekleştirilecek.

İlk gün, kıdemli proje yetkilisi Dr. Bilge Filiz, projenin faaliyetleri ve ulaşılan maksatlar, Avrupa Kurulu Uzmanı Avukat Mjriana Visentin “mukayeseli hukukta uzlaştırma kurumu”, Anadolu Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erhan Eroğlu “uzlaştırmada iletişim”, İstanbul Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Serdar Talaş “uzlaştırmada tebligat” ve TOBB Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Olgun Değirmenci de “uzlaştırmada edim” bahisli sunum yaptı.

Seminerde, projenin emelinin, vatandaşlar, işletmeler, hukuksal bireyler ile öteki kurum ve kuruluşlar için daha süratli bir uyuşmazlık tahlili sağlayarak adalet sisteminin etkililiğinin güzelleştirilmesi olduğu kaydedildi.

Seminere, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Zafer Koç, Türkiye’nin birçok yerinde misyon alan cumhuriyet savcıları, yargıçlar, avukatlar, uzlaştırmacılar, uzlaştırma ofis çalışanları ve kolluk işçileri katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu