Haber

Bilgi Yayma Ödülleri lansmanındaki başarı hikayesi yüzleri güldürdü

Türkiye’nin ve özellikle bilim dünyasının ilgiyle beklediği Bilim Yayma Ödülleri, prestijli bir akademik ödül olma yolunda yapısını güçlendirerek yoluna devam ediyor.

Mayıs 2017’den bu yana iki yılda bir verilen Bilim Yayma Ödülleri’nin 3’üncüsü için geri sayım başladı.

“Büyük Ödül”, “Sosyal Bilimler” ve “Mühendislik, Doğa ve Sağlık Bilimleri”Ödüller 3 farklı kategoride verilecek.

Lansman Bilal Erdoğan başkanlığında gerçekleştirildi

Törenin lansmanı bugün Bilim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Necmettin Bilal Erdoğan başkanlığında gerçekleştirildi.

Lansmanda başvuru süreci, adayların değerlendirilmesi ve projeler hakkında bilgi verildi.

Öte yandan lansmana birbirinden değerli isimler de katıldı.

Bu isimlerden biri de Doç. Dr. Hümeyra Özturan.

Özturan geçen törende ödülünü aldı. Bu yıl lansmana katıldı ve başarı öyküsünü anlattı.

“Emeklerimin bir yerde ödüllendirildiğini gördüm”

Hümeyra Özturan şu ifadeleri kullandı:

Babam edebiyat öğretmeni olduğu için özel okulda ek ders almamızı hiçbir zaman iyi bulmadı. O yüzden hep devletin imkanlarıyla bugüne kadar geldim. İlkokuldayken Sınıf Öğretmeni, ortaokuldayken Ortaokul Öğretmeni olmak istiyordum. Üniversiteye geldiğimde ‘evet burada kalmak istiyorum, artık buradan dönemem’ dedim. Sonra Allah nasip ederse üniversiteyi kazandım. O günden bugüne hiç durmadan çalıştım desem yalan olmaz. Her zaman alanı ileriye taşıyacak bir şeyler yapmak istemişimdir. Saha çalışmamı yaparken özellikle sona geldiğimde çok heyecanlandım. Farklı bir şey yapmaya çalışıyordum ve bunu meslektaşlarıma sunmak beni çok heyecanlandırıyordu. Alana katkı sağlama potansiyelini biliyordum ama muhtemelen bir yankı yaratmayacağını düşündüm.

“Ölene kadar işime devam edeceğim”

Fakültedeki kız öğrencilerim ‘Evet, kadın hocalar bir şeyler yapıyor ve bu gerçekten çok güzel bir iş’ dediler ve en çok da buna sevindim. Aynı zamanda bu çalışmam aynı zamanda TÜBA Ödülü kazandı. Beğenisi devam etti. Bu çalışma yakında İngilizce olarak yayınlanacaktır. Uygun bir yayıncı tarafından kabul edildi. Bunlar insanı gerçekten sevindiren, devletine ve milletine olan güvenini artıran şeylerdir. Ödülün amacına ulaştığını düşünüyorum. Uluslararası olduğunda hedeflerine ulaşacağını düşünüyorum.

“Çocuk yetiştirmek artı puan sebebi değil”

Salonda alkışlanan açıklamaların ardından Bilal Erdoğan şu espriyi yaptı ve şu ifadeleri kullandı:

Ödül kriterlerimiz arasında akademik çalışmalar yaparken çocukları büyütmenin artı puan sebebi olmadığını da belirteyim. Bu nedenle, muhtemelen 3 çocuk olduğu için ödül 3 ile çarpılmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu