Haber

Emniyetten, Sarıyer’deki Çin protestosunda kullanılan ifadelerle ilgili açıklama Açıklaması

İstanbul Emniyet Müdürlüğünce yapılan açıklamada, Sarıyer’de Çin’i protesto etmek isteyen kümenin uyarılması sırasında kullanılan birtakım sözlerin yanlış anlaşılmalara sebebiyet verip kastı aştığı belirtilerek, “Kardeşlerimizi incitmek için değil, gösteri yasağını hatırlatmak için ikaz yapılmıştır.” değerlendirmesinde bulunuldu.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünden, Çin Halk Cumhuriyetinin Sarıyer’deki İstanbul Başkonsolosluğu önünde bir kümenin müsaadesiz gösterisi sırasında bir vazifelinin kullandığı tabirlerle ilgili açıklama yapıldı.

Konsolosluk önünde toplanan bir kümenin müsaadesiz şov yapmak maksadıyla yolu kapatma teşebbüsünde bulunduğu ve durumun güvenlik güçleri tarafından engellendiği belirtilen açıklamada şunlar kaydedildi:

“Gruba yapılan ikazlar sırasında kullanılan bazı ifadeler yanlış anlaşılmalara sebebiyet vermiş ve kastı aşmıştır. Kardeşlerimizi incitmek için değil, gösteri yasağını hatırlatmak için ikaz yapılmıştır. Gösteri yasağı hatırlatması ve tedbir her ne kadar vazifemiz ise de kullanılan ifadeler üzüntüye sebebiyet vermiştir. Konu ile ilgili çalışmalar hassasiyetle takip edilmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu