Yaşam

Kemer Belediyesi’nden depremzede öğrencilerin kırtasiye malzemeleri

Kahramanmaraş’ta 11 ili etkileyen depremlerin ardından Kemer’e gelen depremzedelerin kırtasiye malzemelerini Kemer Belediyesi ücretsiz olarak sağladı.

Depremlerin başladığı ilk günden bu yana Kemer’e gelen depremzedeler ve deprem bölgesi için seferber olan Kemer Belediyesi, ilçede kalan 860 depremzede öğrencinin kırtasiye malzemelerini ücretsiz olarak sağladı.

Kemer Belediyesi tarafından satın alınan kırtasiye malzemeleri ilçedeki okullara ulaştırılarak depremzedelere teslim edildi.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu yaptığı açıklamada, depremin ilk gününden bu yana kısa sürede 11 yardım tırını deprem bölgesine gönderdiklerini söyledi.

Kemer’de 13 bin depremzedenin kaldığına değinen Başkan Topaloğlu, 10 bine yakın depremzedenin otellerde geri kalanının ise rezidanslarda kaldığını kaydetti.

Başkan Topaloğlu, depremzedelere her türlü desteği vermeye devam ettiklerine dikkat çekerek, “Kemer’de şu anda 1302 depremzede var. 860 tanesi kayıtlı. Kemer Belediyesi olarak kayıtlı depremzedelerimizin kırtasiye malzemelerini üstlendik. Çocuklarımızın geleceğine az da olsa katkı sağlamaktan mutluluk duyuyoruz. Ayrıca 119 öğrenciye ücretsiz ulaşım sağlıyoruz. Ahmet Erkal Güçlendirme Eğitim Kursu’nda 10 depremzedemizin ücretsiz olarak üniversiteye hazırlanmasını sağlıyoruz. Kemer Belediyesi olarak depremzedelerimize desteğimiz devam edecek. Allah bir daha böyle felaketler yaşatmasın” dedi. söz konusu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu