Haber

Perinçek’ten Akşener’in 6 Masa’ya dönüşüne dikkat çeken açıklama: ABD krizi ele geçirdi, İYİ Parti açıkta kaldı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı çıkan İYİ Parti lideri 6 Masa’dan ayağa kalktı. Meral Akşener Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş ile görüştükten sonra Millet İttifakı’na geri döndü. Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya 6 lider tam katılım sağladı.

“YAVAŞ VE İMAMOĞLU’YA BAŞKAN YARDIMCILIĞI TEKLİFİ YAPILDI”

Yaşanan gelişmelerin ardından kamera karşısına geçen YETER Parti Sözcüsü Kürşad Güçlüli, “Genel Başkanımız Meral Akşener ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu görüştü. Akşener, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın 13. Akşener, Saadet Partisi’ndeki Millet İttifakı toplantısına katılacak. Milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

PERİNÇEK’TEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

Akşener’in 6 Masa’ya dönmesinin ardından Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek konuyla ilgili defalarca paylaşımda bulundu. Perinçek yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

ABD krizi devraldı. Ankara’daki Gizli Karargâh karar verdi. Ankara’da tıpkı Ergenekon-Balyoz sürecinde olduğu gibi düzenlemeleri planlayan ve yöneten bir Gizli Karargâh kuruldu. Genel merkezde yabancı operasyon şefleri ve FETÖ kalıntıları var. Karargah, kirli elini stadyumlara uzatıyor ve çeşitli karışıklık planları yapıyor. Kılıçdaroğlu ve Akşener de bu karargahla olan bağlantılarını dinlenmedikleri yerlerden kurmaylarına paylaştılar. haberlerolmadan yaparlar.

“ABD’NİN ETKİSİYLE MASAYA DÖNDÜ”

Karar, Gladyo Kraliçesi Meral Akşener’e iletildi. Altılı Masa’yı kurtarma teklifi, masayı deviren Akşener’e yapılmış ve kendisine güya onurunu kurtaran bir rol verilmiştir. Meral Akşener, ÂLÂ Partisi’nin varlığını sürdürme refleksiyle Altı Masa’dan ayrılmıştı. Bu kez ABD’nin dayatmasıyla masaya döndü.

“İYİ PARTİ HDP-PKK İLE İTTİFAKINI SÜRDÜRÜYOR”

Altı Masa’nın sadece Cumhurbaşkanı adayı değil, Cumhurbaşkanı Yardımcı adayları da CHP’li oldu. İYİ Parti açıkta kaldı. Akşener’in partisi bu çözümle birlikte HDP ve PKK’nın yanında yer aldı. İYİ Parti’de şimdiden büyük hayal kırıklığı ve itiraz sesleri geliyor. İstifa dalgası başladı. Böylece MHP’yi bölme operasyonuyla kurulan İYİ Parti’nin kullanım süresi dolmuştur. Operasyon bitti, operasyon partisi bitti.

“İMAMOĞLU VE YAVAŞ’IN İDDİALARI BİTTİ”

İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanları İmamoğlu ve Yavaş’ın Kılıçdaroğlu’na yönelik isyanları kontrol altına alındı. İki Belediye Başkanı’nın seçim sonrası Kılıçdaroğlu’na rakip olma imkanları da yok oldu.

“İMAMOĞLU VE YAVAS, KILIÇDAROĞLU’NUN KAYBINI PAYLAŞMAYA CESARET VERDİ”

İmamoğlu ve Yavaş, Kılıçdaroğlu’nun atayacağı yardımcılık pozisyonlarına ikna edilerek gösterişsiz bir konuma itildi. Atanacak adamlar, atayan adamı çevreleyemez. İki cumhurbaşkanı, Kılıçdaroğlu’nun yenilgisini paylaşma riskini aldı. ABD, Altı Masa’nın çökme tehlikesini şimdilik ortadan kaldırdı. FETÖ, PKK ve HDP bayram ediyor.”

dogankent-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu