Haber

Sosyal konut başvurusunda bulunanların dikkatine! bu oyuna gelme

Cumhuriyet tarihinin en büyük toplu konut saldırısı olan “İlk Evim İlk İş Yerim” projesinde ilk ve ikinci etap kura çekimleri sürerken, Toplu Konut İdaresi’nden dolandırıcılık uyarısı geldi. TOKİ adı kullanılarak işlenmiştir.

Yapılan uyarıya göre, yönetimin adı kullanılarak dolandırıcılık girişiminde bulunulduğu belirlendi. Açıklamada, arsadan konut çıktığı söylenerek ödeme talep edenlere prestij olmaması gerektiği vurgulandı.

TOKİ’NİN AÇIKLAMASI

TOKİ’den yapılan uyarı şu şekilde: “Son dönemde konuta ulaşmakta güçlük çeken dar gelirli vatandaşlarımızı ev sahibi yapan idaremizin adını kullanarak uydurma iletişim numaraları üzerinden dolandırıcılık ve dolandırıcılık teşebbüslerinde bulunulduğu tespit edilmiştir. günler.

İŞLEMLER SADECE BELİRLİ BANKALARDAN YAPILMAKTADIR

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi olan 250 binlik sosyal konut projemiz kapsamında ‘Çekilişte ev sahibi oldunuz paralar dönüyor’ yönünde dolandırıcılık girişimleri yapıldığına dair şikayetler var. bunun için talep edildi’

Öncelikle belirtmek isteriz ki; Yönetimimiz tarafından satışa sunulan konutların başvurularının alınması, sözleşme imzalanması, bölümü, teslimi, tapu vb. İşlemlerin tamamı TC Halk Bankası ve TC Ziraat Bankası yetkili şubeleri aracılığıyla gerçekleştirilmekte olup, başka bir banka şubesi ve/veya bireysel hesaplar üzerinden işlem yapılmamaktadır.

“ÖDEME İSTEYENLERE SAYGI GÖSTERMEYİN”

Bu sebeple sizinle telefonla ya da bizzat iletişime geçerek ev var diyerek ödeme talep eden kişi ya da kişilere prestij verilmemelidir. Ayrıca sizinle iletişime geçilerek para talebinde bulunulması halinde savcılığa suç duyurusunda bulunulması gerekmektedir.

Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için İdaremize ait internet sitesi (www.toki.gov.tr), davet merkezi (444 86 54), kurumsal sosyal medya hesapları ve yetkili bankalar dışında kimseye prestij yapmamaları, iş ve işlem yapmamaları gerekir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu