Haber

Yarın okul yarım gün mü? 18 Mayıs okul yok mu?

19 MayısAtatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Tatile sayılı günler kala yarın okullar yarım gün mü olacak? 18 Mayıs okul yok mu diye merak ediyordu. Detaylar burada…

YARIN OKULA YARIM GÜN Mİ?

18 Mayıs 2022 Çarşamba günü yarım gün çalışılmayacaktır. Okullar ve işyerleri tüm gün açık olacaktır. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı bu yıl Cuma gününe denk geliyor. 19 Mayıs her yıl olduğu gibi bu yıl da resmi tatil olarak kabul ediliyor. Okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise, üniversiteler, memurlar ve özel sektör de resmi tatiller kategorisine girmektedir.

18 Mayıs tatil değil.

19 MAYIS ATATÜRK GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI YORUMU

Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, her yıl 19 Mayıs’ta kutlanan Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin resmi bayramıdır. 19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Atatürk, Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıktı ve bu gün, İtilaf Devletleri’nin işgaline karşı Türk Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcı olarak kabul ediliyor. Atatürk bu bayramı Türk gençliğine armağan etmiştir. Uzun yıllar “Gençlik ve Spor Bayramı” olarak kutlanan bayram, Atatürk Yılı olarak kabul edilip ilan edilen 1981 yılında Cumhurbaşkanı Kenan Evren tarafından yapılan değişiklikle “Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” olarak adlandırılmıştır. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu