Haber

Erciş’te Devlet Bahçesi Millet Bahçesi Açıldı

Devlet Bahçesi Erciş’te Millet Bahçesi açıldı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Kamil Aydın:

“Erciş’in il olma talebi gelirse benim böyle bir şeye hayır deme lüksüm olamaz. Erciş bunu yıllar önce hak etti. Erciş çok hak etti.”

VAN – Van’ın Erciş ilçesinde yapımı tamamlanan Devlet Bahçeli Millet Bahçesi, 100. Yıl Atatürk Millet Parkı, Aile Destek Merkezleri ve kadın girişimciler satış stantlarının açılışı gerçekleştirildi.

Açılış töreninde konuşan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kamil Aydın, yapılan hizmetlerde emeği geçenlere teşekkür ederek, “Allah’ın izniyle hep birlikte daha nice güzel işlere birlik ve beraberlik içinde yürüyeceğiz. O kızıl bayrak altında şerefle makamımızı koruduğumuz sürece saflar sıkıdır.Ne olursa olsun tek gayemiz bu kadim millete, bu büyük millete hizmet olmalıdır.”

Erciş’in il olmayı hak ettiğini söyleyen Aydın, “Erciş’in il olma isteği gelirse benim böyle bir şeye hayır deme lüksüm olamaz. Erciş zaten seneler önce hak etmişti. Erciş çok hak etmişti. Allah’ın izniyle. bırakın, böyle bir şeye hayır demeyi göze alamam. Bu durumda gerekli desteği vereceğiz, üzerimize düşeni yapacağız” dedi.

MHP Erciş İlçe Başkanı Fatih Köroğlu, “Yeşil ile mavinin birleştiği Karakoyunlu başkentinin başkenti olarak hizmet veren Erciş’e ve 2023 yılında inşaatı tamamlanan Dr. Devlet Bahçeli Millet Bahçesi’nin açılışını yapmış olduğunuz Erciş’e hoş geldiniz” dedi. neşe.”

AK Parti Erciş İlçe Başkanı Muhlis Yeşilbaş da Erciş’in her yönden il olmaya hazır olduğunu belirterek, “Bu hayalin gerçekleşmesi için halkım ve şehrim adına sizlerden destek istiyorum” dedi.

Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Mehmetbeyoğlu, “Yeşil ve mavinin başkenti Erciş, tarih boyunca birçok savaşın güzergâhında yer almış, zaferlerin yuvası olmuş bir yerdir. Emrah ile Selvihan’ın aşkı aşk gibidir yeşilin ve mavinin en güzelidir Tonların ön plana çıktığı değerli bir yerdir Bu topraklar iki bin yıllık tarihi ile birçok kültür ve medeniyete başkentlik yapmıştır. Türkiyemiz birdir.İlçemiz bölgemizin en önemli merkezi ve aynı zamanda yaklaşık 250 bin nüfusu ile diğer birçok ilçemizle birlikte çekim merkezi konumundadır.Bu noktada ilçemizde nüfus yoğunluğunu oluşturmaya başladık. daha fazla olduğu yerlerde millet bahçeleri ile cazibe alanları.Bin metrekarelik alanda yer alan, bayrakları 2.000 yıllık kadim Türk devletlerinin, devlet ileri gelenlerinin ve demokrasi tarihimizin bayrağını taşıyan sekiz devlet adamımızın anıt ve kitabelerinden oluşmakta, adlarını tarihin altın sayfalarına yazdırdılar. Bu projenin hayata geçmesindeki destek ve katkılarından dolayı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı, Türkmen beyefendisi Doktor Devlet Bahçeli, önceki dönem Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’a teşekkür ederiz. Türkiye’nin asrın kabinesindeki ilk Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Mehmet Özhaseki’ye, Sayın Hekimimiz Ozan Balcı’ya, Sayın Valimize, Sayın Kayhan Türkmenoğlu’na, Sayın AK Parti’mize şükranlarımı sunuyorum. Parti milletvekilleri, Sayın Burhan Kayatürk’e hepinizi saygıyla selamlıyorum. ” söz konusu.

Konuşmaların ardından millet bahçesi dualarla açıldı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Aydın, vatandaşlarla birlikte millet bahçesini ziyaret ederek onlarla sohbet etti. Aydın, kendi adına fidan dikerek can suyu verdi. Daha sonra Aile Destek Merkezleri ve kadın girişimciler satış stantları açılarak stantlar gezildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu