Haber

Mesut Şehitoğlu’ndan ‘şehit’ vurgusu

BURSA (İGFA) – Türkiye Şehit Gaziler ve Dul Yetimler Derneği (TÜMŞAD) Başkanı Metin Şenol, Başkan Yardımcıları Sevim Gürkan ve İsmail Gökçen, şehit yakınları Mesut Şehitoğlu Şebnem Özdemir Becce, Mehmet Ali Bayar, Mesut Mert Beyazıtlı’da düzenlenen anma etkinliğine TOFAŞ Fen Lisesi. katıldı.

TOFAŞ Fen Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen anma programı, öğrencilerin şehitler anısına okudukları şiirlerle başladı. Şehit yakınlarının öğrencilerle buluşmaya geldiği anma programı duygusal anlara sahne oldu.

TÜMŞAD Bursa Şube Başkanı Metin Şenol yaptığı konuşmada, “Sizler Türkiye’nin geleceğisiniz. Öğrenciliğinizden en iyi şekilde yararlanın. Vatanına ve bayrağına sahip çık. Biliyoruz ki en güçlü silah kalemdir, bilimdir. Senin görevin asla pes etmemek.” terimleri kullandı.

ŞEHİTOĞLU, “TÜM ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE, GAZİLERİMİZİ MİNNETTARLA ANIYORUZ”

Sosyal, ekonomik ve kültürel alanlarda toplum yararına birçok projede görev üstlenen ve birçok sivil toplum kuruluşunda aktif üye olan Nilüfer Belediyesi CHP Meclis Üyesi Mesut Şehitoğlu yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: anma programında: Bir arada olmak çok değerli ve kıymetli. Türkiye’nin geleceğine yön verecek olan sizlersiniz. Ülkemizin gelecek hedefleri doğrultusunda hedefine ulaşması sizlerin vizyonu sayesinde olacaktır. Ülkemizin her köşesinde ekonomiden siyasete birçok alanda Türkiye’yi temsil edecek olan bu topraklara sahip çıkacak olan sizlersiniz. Nasıl ki 1000 yıldır atalarımız, aşiretlerimiz bu toprakları vatan yapmak için uğraştıysa, sizlerin de inanç ve kararlılıkla gösterdiğiniz çaba, ülkemizin geleceğine yön verecektir. Vatan uğrunda tereddüt etmeden canlarını veren şehitlerimizi, terörle mücadelede verdikleri mücadeleyle birlik ve beraberliğimizi koruyan gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu